Horské středisko PAM

Hotely Bellevue, Petr - ubytování v Krušných horách.

Ubytování, hostinské služby, restaurace.

+420 353 811 064
50° 22' 8.829" N - 12° 54' 7.85" E

ZIMNÍ AKTIVITY


Obzvláště milovníci zimních sportů – lyžaři, běžkaři, snowboardisté, děti se sáňkami či pěší turisté si přijdou na své. Jak pro začátečníky, tak pro zdatné lyžaře nabízí blízké okolí opravdu mnoho možností, kterak aktivně strávit čas.


Jste-li začátečníci či rodiče s dětmi, které se teprve učí, doporučujeme lyžování přímo u hotelu Bellevue. Délka vleku je 80 m. Možno domluvit přímo na místě učitele lyžování, či zapůjčení lyžařského vybavení. ( Máme vlastní půjčovnu lyží s lyžařskou školou )K ostatním lyžařským střediskům Vás dopravíme vlastními ski-busy ZDARMA.

1.Pernink, vzdálen zhruba 10km nabízí pestřejší nabídku sjezdovek, vleků, večerní lyžování a nabídku souvisejících služeb. Vleky jsou v délce 250-700 m. Rovněž je k dispozici lyžařská školka pro děti s vlastním baby-liftem a též instruktor pro dospělé. Sjezdovky jsou ve „slabých“ měsících uměle zasněžovány, prakticky po celou zimní sezonu se zde „povozíte“.

2.Boží Dar (vzdálen 8 km) je nejvýše položeným městem ve střední Evropě (1 028 m n.m.) Nabízí hned dvě lyžařská centra: Neklid a Novako.

Na Neklidu na Vás čekají sjezdovky v délce od 350 do 1200 m. Vhodné místo pro zdatnější lyžaře i milovníky snowboardu.

Pro všechny, zvláště pak rodiny s dětmi, začátečníky i seniory mohu doporučit středisko Novako Tento areál je vybaven moderním vlekem, na němž zvládnou jízdu i velmi malé děti. Dále nabízí areál lyžařskou školu pro děti i dospělé, půjčovnu a servis lyží a snowboardů. Super hitem tohoto areálu je tzv.snowtubing – jízda na nafukovacích duších.

3.Klínovec vzdálený 11 km se svou nadmořskou výškou 1244 m je nejvyšším bodem Krušných hor. Jedná se o největší lyžařský areál v této oblasti. Celková délka sjezdovek činí téměř 6 km a odbavovat Vás bude celkem deset různých vleků včetně pohodlné sedačkové lanovky (v provozu od letošní zimy).

Stejně tak jako na Neklidu, Klínovec nabízí možnost aktivně strávit zimu na lyžích pro rodiny s dětmi, začátečníky, seniory a samozřejmě pokročilí a nároční lyžaři budou rovněž nadšeni. Snowbordisté ocení perfektně upravený snowpark a děti zase svůj skipark, kde se o ně skvěle postarají profesionální instruktoři se skvělým a trpělivým přístupem k dětem. Opravdu bez jakýchkoliv obav můžete své milované ratolesti svěřit do rukou těmto převážně mladým lidem, kteří nejenže Vaše děti zabaví, po všech stránkách se o ně postarají, ale i je naučí lyžovat, jezdit na vleku a chovat se na sjezdovce tak, aby nezranily sebe ani ostatní.

Pro všechna uvedená
střediska a areály
je samozřejmostí:
  • pohodlné parkování
  • půjčovny a servisy lyží a snowboardů
  • instruktoři pro výuku lyžování a snowboardu
  • prodejny sportovních potřeb
  • dětské skiparky
  • občerstvení
  • centrum horské služby
  • v případě nedostatku sněhu umělé zasněžování
  • perfektně upravené tratě
  • minimální čekací doby u vleků

LYŽOVÁNÍ ZA HRANICEMI

Oberwiesethal-Fichtelberg www.fichtelberg-ski.de


BĚŽECKÉ TRATĚ

Krušné hory jsou v této oblasti doslova protkány hustou sítí upravovaných běžeckých tratí v délce ca 80 km. Na tzv. Krušnohorskou magistrálu se napojíte přímo u penzionu, magistrála spojuje nejvyšší vrcholky krušnohoří a na četných místech umožňuje přechod do sousedícího Německa.

Kontakt
Daniel Jedlička
Nové Město 42
Jáchymov
363 01 Ostrov

tel.: +420 353 811 064
fax: +420 353 811 226
mobil: +420 603 282 776
e-mail:
hotel_pam@jachymov.cz
GPS - Loc:
50° 22' 8.829" N
12° 54' 7.85" E
počítadlo.abz.cz